Bizi Takip Edin:

Konya Şeffaf Diş Teli Tedavisi

Gülüşünüz için çözümler

Konya Şeffaf Diş Teli

Dişlerinde çarpıklık veya yamukluk bulunan kişilerin yararlanabileceği hizmetler arasında Konya şeffaf diş teli tedavisi de yer alır. Şeffaf diş teli aynı zamanda diş ayrıklığı olan kişilerin dişlerinin daha düzgün ve sıralı bir hale gelmesinde de çok önemli bir görev üstlenir. Diş minesi üzerine braket adı verilen parçaların sabitlenerek gerçekleştirilen diş teli tedavileri, gelişim çağındaki ve sonraki yaşlardaki tüm hastalar için uygulanabilir. Sosyal hayatlarında diş çarpıklığı veya dişlerinin arasında boşluk olması yüzünden problem yaşayan kişilerin gülümserken daha rahat hissetmelerini sağlayan ortodonti tedavi yöntemlerinden biridir.

Konya Şeffaf Diş Teli
Konya Şeffaf Diş Teli

Şeffaf Diş Teli Nedir?

Metal diş teli yerine kullanılan ve aynı şekilde dişlerdeki yapı ve estetik sorunlarını ortadan kaldıran tedavi yöntemine şeffaf diş teli adı verilir. Konya şeffaf diş teli, aynı zamanda dişin doğal rengine çok yakın bir renkte olduğu için dışarıdan bakıldığında ilk anda fark edilmeyebilir. Bu avantajı sayesinde pek çok kişi diş teli tedavisinde metal renkli diş telleri yerine şeffaf yapıdaki diş tellerini tercih ederler. Şeffaf diş teli, metal olana göre göze daha az çarptığı için kişilerin sosyal hayatında konuşurken veya gülümseme esnasında daha rahat hareket etmelerini sağlar.

Dentova Group

Şeffaf Diş Teli Acıtır Mı?

Metal braketlerde olduğu gibi şeffaf diş telinde de herhangi bir ağrı ya da sızı olmadan yaklaşık 25 dakikalık bir işlemle uygulama tamamlanır. Ortodontist diş hekimleri tarafından yapılan şeffaf diş teli uygulaması kesinlikle ağrılı veya acılı bir tedavi işlemi değildir. Bu yüzden çok acil durumlar gerekmedikçe hastaya herhangi bir anestezi yöntemi uygulanmaz. Tedavinin ilk uygulandığı günde birkaç saat içinde veya bir iki gün sürecek şekilde hafif bir ağrı hissedilebilir. Ancak bu ağrı çekilemeyecek kadar ağır değildir ve şeffaf diş teli taktıranların hayat kalitesini olumsuz etkilemez.

Şimdi Arayın:

Konya Şeffaf Diş Teli Tedavisi
Dentova Group

Şeffaf Diş Teli Kimlere Uygulanır?

Şeffaf diş teli tedavisinde herhangi bir üst limit yoktur. Ancak çocukların diş teli tedavisinde ilk olarak süt dişlerinin dökülmesi ve çene yapısının belirli gelişim aşamasına ulaşması beklenir. Bu yüzden şeffaf diş teli yaş konusunda 8 yaş ve altı çocuklar için önerilmez. Çarpık diş sorunları, dişler arasında boşluk olması, üst üste binen dişlerin düzeltilmesi gibi problemlerin tedavisinde şeffaf diş teli uygulaması yapılabilir. Diş teli tedavisi için herhangi bir üst yaş sınırı olmadığı için isteyen herkes bu tedaviden verimli sonuçlar alabilir.

Bize Ulaşın

6 farklı kliniğimiz sayesinde size en yakın olan kliniğimizle iletişime geçebilir ve kolayca randevu alabilirsiniz.

Şeffaf Diş Teli Fiyatları

Şeffaf diş teli ve şeffaf diş plakları son yıllarda en çok ilgi gören tedavi yöntemleri arasında yer alır. Şeffaf diş teli fiyatları, kullanılacak malzemenin marka ve çeşidine göre değişiklik gösterebilir. Şeffaf diş telleri, tedavi süresi boyunca sabit kalırken, şeffaf diş plakları ise takılıp çıkarma avantajına sahiptir. Detaylı bilgileri Konya şeffaf diş teli tedavisi merkezimizde bulabilirsiniz.

Dentova Group
Dentova Diş Hekimleri

Ali Ayrancı

Diş Hekimi Ali Ayrancı günümüz modern diş hekimliğinde fonksiyon kadar estetiği ön planda tutan bir anlayışla mesleğini icra etmektedir.

Ahmet Dikici

Çalışmalrında daha çok estetik kozmetik diş hekimliği,gülüş tasarımı,estetik dolgular,zirkonyum kaplama ve implantoloji üzerin’de yoğunlaşmıştır.

Ali İhsan Erkan

Uzm. Dr. Dt. Ali İhsan Erkan, yıllardır kazandığı tecrübelerle bilimsel diş hekimliği ışığında diş sağlığı ve estetik problemlerinize çözüm buluyor.

Sema Koyuncu

Ortodontik tedavilerin uzun sürmesi hastaları tedaviden uzaklaştıran en önemli etken olmasından dolayı tedavi süresini kısaltan yöntemlere ilgi duymuştur.

Muhammed Kayhan

Muhammed Kayhan yıllar boyunca biriktirdiği tecrübesi ile, siz değerli diş sorunları olan hastaları sorunsuz bir şekilde tedavi etmektedir.

Feyza Erboyacı

Çocuk diş hekimliği, kanal tedavisi, protetik diş tedavileri, ağız ve diş cerrahileri, diş dolguları gibi bir çok alanda çalışmalarımı sürdürmekteyim.