Bizi Takip Edin:

Konya Kanal Tedavisi ve 2022 Fiyatları

Gülüşünüz için çözümler

Konya Kanal Tedavisi

Konya Kanal Tedavisi ve 2022 Fiyatları, Konya ilinde yaşayan ve kanal tedavi ihtiyacı olan vatandaşlar tarafından sıklık ile araştırılan konu başlıkları arasında yer almaktadır. Bu konu başlığına verilecek olan cevaplar, pek çok faktör kapsamında değişiklik göstermektedirler.

Günümüz gelişen teknolojisi, diş tedavisi sektörüne de direkt olarak etki etmiştir. Gelişen teknoloji sayesinde kanal tedavisinde kullanılan teknikler de gelişmiş ve böylelikle kanal tedavisinin ağrılı sürecinin ortadan kaldırılması sağlanmıştır. Bu neden ile kanal tedavisine önyargılı olan kişilerin, daha ciddi diş problemleri ile karşılaşmadan tedavilere başlamaları gerekmektedir.

Kanal tedavisinin amacı, diş kaybını önlemektir. Herhangi bir sebepten ötürü enfeksiyon kapmış olan ya da diğer sebeplerden ötürü çürümeye başlamış olan dişlere doğru zamanda müdahale edilmediği takdirde, diş kayıplarının oluşmasına sebep olabilmektedir. Tam da bu noktada kanal tedavisi devreye girmekte ve hastanın diş kaybının önlenmesi amacı ile süreci başlatmaktadır.

Konya Kanal Tedavisi
Konya Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi Nedir?

Endodontik tedavi olarak da bilinen kanal tedavisi, diş ağrısı sebebi ile diş hekimine başvuran birçok hastaya uygulanan bir tedavi yöntemidir. Geçmiş yıllarda yapılan kanal tedavilerinin oldukça ağrılı bir sürece sahip olduğu bilinmektedir. Hatta birçok kişi, kanal tedavisi olması gerektiği halde ağrılı süreçten ötürü duyduğu korku sebebi ile bu tedaviyi ertelemektedir.

Dentova Group

Konya Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Konya kanal tedavisi uygulaması, lokal anestezi ile başlar. Kanal tedavisinin yapılacağı dişin olduğu tarafa bir lokal anestezi uygulanır ve böylelikle bölgenin uyuşması, hastanın tedavi sürecinde oluşabilecek ağrıları hissetmemesi sağlanmış olur.

Anestezi işleminin uygulanmasından sonra çürük ya da enfeksiyon oluşmuş olan dişe müdahale süreci başlamış olur. Bu aşamada amaç, dişin içerisinde ki hasarlı dokuyu çıkarmak ve dişi temizlemektir. Dişe zarar veren yapının tamamen ortadan kaldırıldığından emin olunduktan sonra dişin içerisinde oluşan oyuk, ilgili dolgu malzemesi ile doldurulur. Tüm bu süreç, kanal tedavisi olarak adlandırılır.

Şimdi Arayın:

Konya Kanal Tedavisi Fiyatları
Dentova Group

Kanal Tedavisi Niçin Önemlidir?

Kanal tedavisinin önemi, dişin kaybedilmesinden çok daha ötededir. Diş, dışarıdan bakıldığında her ne kadar tek parçalı bir yapı olarak gözüküyor olsa da bir dişin içerisinde farklı bölmeler bulunmaktadır. Bu bölmelerden en iç kısımda yer alanına “pulpa” adı verilmektedir. İç kısımda ki bu bölmenin içerisinde, dişin beslenmesini sağlayan sinirler ve diğer yapılar bulunmaktadır.

Dişin kırılması, çatlaması, çürümesi ya da herhangi bir fiziki hasarın oluşması pulpanın zarar görmesine ve içerisine bakterilerin birikmesine sebep olur. Biriken bakteriler zamanla hem sağlam olan diş köküne hem de çene kemiğine zarar verebilmektedir. Bu neden ile dişte oluşan hasarların fark edilmesi ile birlikte, hiç vakit kaybetmeden bir diş hekimine başvuru yapılması gerekmektedir.

Bize Ulaşın

6 farklı kliniğimiz sayesinde size en yakın olan kliniğimizle iletişime geçebilir ve kolayca randevu alabilirsiniz.

Kanal Tedavisinden Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Kanal tedavisi hem mevcut dişin hem de komple ağız sağlığının önemli bir parçasıdır. Bu neden ile kanal tedavisinden sonra bazı noktalara dikkat edilmesi ve tedavinin işlevselliğinin kaybetmesinin önüne geçilmesi gerekmektedir.

Kanal tedavisinden sonra dikkat edilmesi gerekenler genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

  • Tedaviden sonra en az 3 saat bir şey yiyip içilmemelidir.
  • Tedavi sürecinin tamamen tamamlanıp, dişin iyileşmesi beklenmeden sigara kullanımına geri dönülmemelidir.
  • Şeker kullanımı bırakılmalıdır.
  • Tedaviden sonra yılda iki kere kontrole gidilmelidir.

Konya Kanal Tedavisi Fiyatları

Konya Kanal tedavisi fiyatları, mevcut dişin hasarına, işlemi yapacak olan hekimin uzmanlığına ve işlemin yapılacağı kurumun niteliğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Konya Kanal Tedavisi & Fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim kanallarımız aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Dentova Group
Dentova Diş Hekimleri

Ali Ayrancı

Diş Hekimi Ali Ayrancı günümüz modern diş hekimliğinde fonksiyon kadar estetiği ön planda tutan bir anlayışla mesleğini icra etmektedir.

Ahmet Dikici

Çalışmalrında daha çok estetik kozmetik diş hekimliği,gülüş tasarımı,estetik dolgular,zirkonyum kaplama ve implantoloji üzerin’de yoğunlaşmıştır.

Ali İhsan Erkan

Uzm. Dr. Dt. Ali İhsan Erkan, yıllardır kazandığı tecrübelerle bilimsel diş hekimliği ışığında diş sağlığı ve estetik problemlerinize çözüm buluyor.

Sema Koyuncu

Ortodontik tedavilerin uzun sürmesi hastaları tedaviden uzaklaştıran en önemli etken olmasından dolayı tedavi süresini kısaltan yöntemlere ilgi duymuştur.

Muhammed Kayhan

Muhammed Kayhan yıllar boyunca biriktirdiği tecrübesi ile, siz değerli diş sorunları olan hastaları sorunsuz bir şekilde tedavi etmektedir.

Feyza Erboyacı

Çocuk diş hekimliği, kanal tedavisi, protetik diş tedavileri, ağız ve diş cerrahileri, diş dolguları gibi bir çok alanda çalışmalarımı sürdürmekteyim.