Bizi Takip Edin:

Konya Çürük ve Kırık Diş Tedavisi 2022

Gülüşünüz için çözümler

Konya Çürük & Kırık Diş Tedavisi

Konya Çürük ve Kırık Diş Tedavisi, çeşitli sebeplerden ötürü dişi kırılmış ya da çürümüş olan kişiler tarafından araştırılmaktadır. Bu noktada bizler, Konya restoratif diş ve diğer diş problemlerinize uzman kadromuz ve ileri teknoloji ekipmanlarımız ile sizlere en kaliteli hizmeti sunmaktayız.

Konya Çürük ve Kırık Diş Tedavisi
Konya Çürük ve Kırık Diş Tedavisi

Çürük & Kırık Diş Sebepleri

Diş kırılması, diş çürümesi ve diş lekeleri çeşitli sağlık sıkıntıları, genetik aktarımlar, beslenme bozuklukları ya da diğer fiziki sebeplerden ötürü ortaya çıkabilmektedir. Bu noktada Konya çürük ve kırık diş tedavisi yöntemleri, sıkıntının ortaya çıkmasına neden olan sebebe göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu neden ile tedaviye başlamadan önce, ilgili sıkıntıya neyin sebep olduğunu belirleyebilmek, tedavi sürecinin doğru yönetilebilmesi açısından oldukça önemlidir.

Dentova Group

Diş Kırılma Nedenleri Nelerdir?

Diş neden kırılır?” sorusuna verilebilecek yanıt sayısı oldukça fazladır. Ancak dişin kırılma sebepleri genel olarak şu başlıklar ile özetlenebilmektedir:

  • Diş çatlakları
  • Diş gıcırdatma
  • Fiziki sebepler (Darbe, sert bir maddenin ısırılması)
  • Diş çürüğü
  • Fazla ve yanlış ilaç kullanımı
  • Yeme bozuklukları
  • Vitamin eksiklikleri

Şimdi Arayın:

Konya Çürük ve Kırık Diş Tedavisi
Dentova Group

Çürük ve Kırık Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Çürük ve kırık diş tedavisi, dişin nasıl kırıldığına, ne yönde kırıldığına ve tedaviyi yapacak olan diş hekiminin tedavi seçeneğine göre değişiklik göstermektedir. Diş kırıkları için sıklık ile kullanılan tedavi çeşitleri ise şu şekildedir:

  • Bonding ve Estetik Dolgu: Bonding kırık diş tedavisi, sıklık ile ön dişlerde meydana gelen mine zararlarında kullanılmaktadır. Arka dişlerde ortaya çıkan zararlarda ise estetik dolgu tedavisi tercih edilmektedir. Her iki yöntemin kullanılma amacı da dişi sağlamlaştırmaktır.
  • Yaprak Porselen (Laminate Veneer): Özellikle ön dişlerde meydana gelen kırıkların ya da çatlakların tedavi edilmesi amacı ile tercih edilen yaprak porselen tedavisi, kuvvetli bir kaplama işlemine sahiptir. Hastaların kendi dişlerine en yakın görünümde dişlerin ortaya çıkmasını sağlayan bu yöntem, bu özelliği sayesinde oldukça fazla tercih edilmektedir.
  • Kuron: Kuron diş tedavisi, dişin bir kısmının kırıldığı ya da geri dönüşü olmayan çürüklerin yaşandığı durumlarda tercih edilmektedir. Bu tedavi yönteminde diş yontulur ve yontulan kısımda kalan boşluk porselen, seramik, zirkonyum ya da metal maddeler yardımı ile doldurulur.
Bize Ulaşın

6 farklı kliniğimiz sayesinde size en yakın olan kliniğimizle iletişime geçebilir ve kolayca randevu alabilirsiniz.

Konya Çürük ve Kırık Diş Tedavisi Fiyatları

Konya çürük ve kırık diş tedavisi fiyatları dişin kırılma sebebine, dişte çürük olup olmamasına ve diş hekiminin tedavi için tercih edeceğe yönteme göre değişiklik göstermektedir. Konya Çürük ve Kırık Diş Tedavisi & Restoratif Diş talepleriniz ile ilgili en ayrıntılı bilgiyi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Dentova Group
Dentova Diş Hekimleri

Ali Ayrancı

Diş Hekimi Ali Ayrancı günümüz modern diş hekimliğinde fonksiyon kadar estetiği ön planda tutan bir anlayışla mesleğini icra etmektedir.

Ahmet Dikici

Çalışmalrında daha çok estetik kozmetik diş hekimliği,gülüş tasarımı,estetik dolgular,zirkonyum kaplama ve implantoloji üzerin’de yoğunlaşmıştır.

Ali İhsan Erkan

Uzm. Dr. Dt. Ali İhsan Erkan, yıllardır kazandığı tecrübelerle bilimsel diş hekimliği ışığında diş sağlığı ve estetik problemlerinize çözüm buluyor.

Sema Koyuncu

Ortodontik tedavilerin uzun sürmesi hastaları tedaviden uzaklaştıran en önemli etken olmasından dolayı tedavi süresini kısaltan yöntemlere ilgi duymuştur.

Muhammed Kayhan

Muhammed Kayhan yıllar boyunca biriktirdiği tecrübesi ile, siz değerli diş sorunları olan hastaları sorunsuz bir şekilde tedavi etmektedir.

Feyza Erboyacı

Çocuk diş hekimliği, kanal tedavisi, protetik diş tedavileri, ağız ve diş cerrahileri, diş dolguları gibi bir çok alanda çalışmalarımı sürdürmekteyim.