Bizi Takip Edin:

Konya Diş Teli Tedavisi ve 2022 Fiyatları

Gülüşünüz için çözümler

Konya Diş Teli Tedavisi

Dişlerinde çarpıklık, diş ayrıklığı, yamuk ve bozukluk bulunan kişiler Konya diş teli tedavisi ve fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için kliniğimize ulaşabilirler. Diş teli tedavisi, özellikle her yaştan kişinin daha estetik bir gülüş ve ağız yapısına ulaşabilmek için tercih ettiği yöntemlerden biridir. Genellikle metal diş telleri ile uygulanan ortodonti tedavisi olan bu yöntemde zaman zaman lamina ve şeffaf diş telleri ile de uygulama yapılabilir. Diş teli uygulaması kullanılacak materyalin kalitesi ve özelliklerine göre birbirinden farklı fiyat seçeneklerine sahiptir.

konya diş teli tedavisi
konya diş teli tedavisi

Diş Teli Tedavisi Nedir?

Dişlerin yüzeyine yapıştırılan braketler ile dişlere basınç uygulayarak bozuklukların zaman içinde düzeltilmesini amaçlayan tedavi yöntemine diş teli tedavisi adı verilir. Diş teli tedavisi alanında uzman ortodontistler tarafından gerçekleştirilir. İlk olarak hastanın ağız ve çene yapısı kontrol edilir ve eğer hastanın ağzında diş dolgusu, diş çekimi veya kanal tedavisi gibi müdahale gerektiren durum varsa öncelikle bunların tedavi edilmesi istenir. Daha sonra metal diş teli tedavisi uygulamasına geçilerek hastanın dişindeki çarpıklık, ayrıklık ya da çene yapısı bozukluklarına göre ideal olan tedavi yöntemi uygulanır.

Dentova Group

Diş Teli Tedavisi Kimlere Yapılır?

Diş teli tedavisinde herhangi bir üst yaş sınırı yoktur. Dolayısıyla dişinde bazı yapı bozuklukları olan her yaştan kadın ve erkekler diledikleri zaman diş teli tedavisi olabilirler. Fakat çocuklar için belirlenmiş bazı kriterler vardır. Örneğin çocuklarda süt dişlerinin dökülmesi beklendiği için genellikle 8 yaş ve altı çocuklarda diş teli tedavisi uygulanmaz.

Şimdi Arayın:

konya diş teli tedavisi
Dentova Group

Konya Diş Teli Tedavisi

Bu yaşın üzerindeki kişilerde şu durumlar görüldüğü zaman metal veya diş teli tedavisi tercih edilebilir:

  • Diş çarpıklığı,
  • Diş ayrıklığı,
  • Diş yamukluğu,
  • Ağız ve çene yapısını etkileyen diş sorunları

Metal veya şeffaf diş teli kullanılarak bu sorunların zaman içinde düzeltilmesi beklenir. Şeffaf diş telleri, diş rengiyle aynı renkte olduğu için dışarıdan bakıldığında metal diş telleri kadar göze batmaz. Bu yüzden konuşurken veya gülümsediğinde daha rahat olmak isteyenler estetik görünüm amacıyla Konya diş teli fiyatları konusunda kendi bütçelerine uygun seçenekleri tercih edebilirler.

Diş Teli Tedavisi Acıtır Mı?

Diş teli tedavisi herhangi bir şekilde ağrı ya da acı veren bir tedavi yöntemi değildir. Bu yüzden diş teli uygulamalarında hastalara çok acil bir durumla karşılaşılmadıkça anestezi uygulanmaz. Diş telleri takıldığı gün kısa süreliğine ağrı ve dişte hassasiyet yapabilir. Ancak bu kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilecek herhangi bir sorun yaratmaz.

Bize Ulaşın

6 farklı kliniğimiz sayesinde size en yakın olan kliniğimizle iletişime geçebilir ve kolayca randevu alabilirsiniz.

Diş Teli Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Şeffaf veya metal diş teli fiyatları, kullanılan ekipmana ve ortodontist hekimin uzmanlığına göre değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda uygulama yapılacak dişlerin durumu ve tedavi yöntemi de fiyatlar üzerinde etkilidir. Konya diş teli tedavisi ve fiyatları konusunda detaylı bilgilere ulaşmak için iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz.

Dentova Group
Dentova Diş Hekimleri

Ali Ayrancı

Diş Hekimi Ali Ayrancı günümüz modern diş hekimliğinde fonksiyon kadar estetiği ön planda tutan bir anlayışla mesleğini icra etmektedir.

Ahmet Dikici

Çalışmalrında daha çok estetik kozmetik diş hekimliği,gülüş tasarımı,estetik dolgular,zirkonyum kaplama ve implantoloji üzerin’de yoğunlaşmıştır.

Ali İhsan Erkan

Uzm. Dr. Dt. Ali İhsan Erkan, yıllardır kazandığı tecrübelerle bilimsel diş hekimliği ışığında diş sağlığı ve estetik problemlerinize çözüm buluyor.

Sema Koyuncu

Ortodontik tedavilerin uzun sürmesi hastaları tedaviden uzaklaştıran en önemli etken olmasından dolayı tedavi süresini kısaltan yöntemlere ilgi duymuştur.

Muhammed Kayhan

Muhammed Kayhan yıllar boyunca biriktirdiği tecrübesi ile, siz değerli diş sorunları olan hastaları sorunsuz bir şekilde tedavi etmektedir.

Feyza Erboyacı

Çocuk diş hekimliği, kanal tedavisi, protetik diş tedavileri, ağız ve diş cerrahileri, diş dolguları gibi bir çok alanda çalışmalarımı sürdürmekteyim.