Bizi Takip Edin:

Konya Diş Protez Tedavisi 2022

Gülüşünüz için çözümler

Konya Diş Protez Tedavisi

Konya diş protez tedavisi, Konya ilinde yaşayan ve diş problemleri olan vatandaşların sıklık ile araştırdıkları konu başlıkları arasında yer almaktadır. Çeşitli sebeplerden ötürü dişini ya da dişlerini kaybetmiş olan vatandaşlar, diş protezi tedavisi yaptırmak amacı ile diş kliniği arayışına girmektedirler. Bu noktada bizler uzman kadromuz ve sektör içi tecrübemizle hastalarımıza en iyi hizmeti sunabilmek ve kaybolan dişlerinin yerine sağlam protezler koyarak amacı ile yıllardan beri olduğu gibi şimdi de hizmet vermeye devam ediyoruz.

Diş protezi, birden fazla sebep ile yapılabilmektedir. Çeşitli sağlık sorunları ya da diğer sebeplerden ötürü kaybedilmiş olan diş veya ağız içi dokuların yerlerini, protezler ile doldurmak mümkündür. Protez tedavisinin uygulanışı ve protez tedavisini uygulayacak olan doktorun tecrübesi, işlevselliği ve estetik görünüşü kusursuz olan protezlerin ortaya çıkması açısından oldukça önemlidir.

Konya Diş Protez Tedavisi
Konya Diş Protez Tedavisi

Diş Protezi Ne İşe Yarar?

Diş protezinin amacı, kaybedilen dişin ya da ağız içi dokularının üstlendikleri görevleri, yerine koymaktır. Ayrıca diş eksiklikleri ya da doku kayıpları konuşma bozukluğu, estetik bozukluk ve psikolojik sıkıntılar gibi bazı olumsuz durumlara sebep olabilmektedir. Bu neden ile diş protezlerinin yapılması yalnızca işlevselliği değil, diğer rahatsızlıkları da onarmak konusunda oldukça etkili bir yöntemdir.

Diş Protezi Nasıl Yapılır?

Diş protezi yapımı, hastadan hastaya göre değişiklik göstermektedir. Her hastanın ağız yapısı, eksik diş sayısı, doku eksiği ve diğer sağlık faktörleri farklıdır. Bununla birlikte, hastalara uygun olacak diş protezleri de farklılık göstermektedir. Bu sebep ile diş protezlerinin yapımı hakkında bilgi vermeden önce hangi diş protezinin yapılacağına karar vermek önemlidir.

Dentova Group

Diş Protezi Çeşitleri Nelerdir?

Diş protezi türleri, iki ana başlık altında toplanmaktadır. Protez türlerini ve özelliklerini şu şekilde özetlemek mümkündür:

  1. Hareketli Diş Protezi

Aparey olarak da bilinen hareketli diş protezi, yapıldıktan sonra hastaların kontrolündedir. Yani bu diş protezi türü hastalar tarafından takılabilir ve de çıkarılabilir. Diş sayısı eksikliğinde tercih edilen bu diş protezi türü, kendi içerisinde 4 alt başlığa ayrılmaktadır.

  • İmplant Üstü Protez: Tüm dişleri eksik olan hastalara uygulanan implant tedavisinin üzerine yerleştirilen hareketli protez çeşididir.
  • Total Protez: Tüm dişleri eksik olan hastaların hem alt çenesine hem de süt çenesine ayrı ayrı uygulanan bir diş protezi türüdür.
  • Immediat Protez: Kalıcı protez tedavisinden önce yapılan geçici hareketli protezlerdir. Estetik kaygısının giderilmesi amacı ile uygulanırlar.
  • Parsiyel Protez: Diş eksikliği durumlarında tercih edilen bu protez türü, daha çok kancalı diş protezi olarak bilinmektedir.

Şimdi Arayın:

Konya Diş Protez Tedavisi
Dentova Group

Sabit Diş Protezi

Sabit diş protezi, diş köküne ya da dişin kendisine çeşitli yapıştırıcılar aracılığı ile yapıştırılan ve hastaların kontrolünde olmayan diş protezi türüdür. Direkt olarak diş kökü ya da diş ile temas eden bu protez türünün dikkat bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Bu protez türünde, diş kökünün sağlam olması zorunluluğu bulunmaktadır. Ayrıca ağız içinde herhangi bir rahatsızlığın bulunmaması, var ise de öncelikli olarak ilgili problemin tedavi edilmesi sonrasında protez tedavisine geçilmesi gerekmektedir.

Sabit diş protezi, iki alt başlığa ayrılmaktadır. Sabit diş protezi türleri ve özellikleri şu şekilde özetlenebilir:

  • İmplant Üstü Kuron ve Köprü: Bir ya da tüm dişlerin eksikliğinde uygulanabilen bu protez çeşidinde, çene içerisinde titanyumdan yapılmış olan vidaların sabitlenmesi ile tedaviye başlanır. Vidaların, çene kemiğine kaynamasından sonra ise ölçümü yapılan sabit protezler vidalar üzerine yerleştirilir.
  • Köprü: Yalnızca bir ya da birkaç dişin eksiliğinde kullanılan bir protez çeşidi olan köprü, tedavi esnasında sağlam dişlerden destek alır. Böylelikle dişler arası boşluğun kapatılması hedeflenir.
Bize Ulaşın

6 farklı kliniğimiz sayesinde size en yakın olan kliniğimizle iletişime geçebilir ve kolayca randevu alabilirsiniz.

Diş Protezi Fiyatları Ne Kadar?

Diş protezi fiyatları, hastadan hastaya göre değişiklik göstermektedir. Ağız içi diş sayısı, çene kemiği ölçüsü, çene kemiğinin yapısı, kullanılacak olan protez türü ve malzemeler diş Konya diş protez tedavisi fiyatlarına etki etmektedir.

 

Dentova Group
Dentova Diş Hekimleri

Ali Ayrancı

Diş Hekimi Ali Ayrancı günümüz modern diş hekimliğinde fonksiyon kadar estetiği ön planda tutan bir anlayışla mesleğini icra etmektedir.

Ahmet Dikici

Çalışmalrında daha çok estetik kozmetik diş hekimliği,gülüş tasarımı,estetik dolgular,zirkonyum kaplama ve implantoloji üzerin’de yoğunlaşmıştır.

Ali İhsan Erkan

Uzm. Dr. Dt. Ali İhsan Erkan, yıllardır kazandığı tecrübelerle bilimsel diş hekimliği ışığında diş sağlığı ve estetik problemlerinize çözüm buluyor.

Sema Koyuncu

Ortodontik tedavilerin uzun sürmesi hastaları tedaviden uzaklaştıran en önemli etken olmasından dolayı tedavi süresini kısaltan yöntemlere ilgi duymuştur.

Muhammed Kayhan

Muhammed Kayhan yıllar boyunca biriktirdiği tecrübesi ile, siz değerli diş sorunları olan hastaları sorunsuz bir şekilde tedavi etmektedir.

Feyza Erboyacı

Çocuk diş hekimliği, kanal tedavisi, protetik diş tedavileri, ağız ve diş cerrahileri, diş dolguları gibi bir çok alanda çalışmalarımı sürdürmekteyim.