Bizi Takip Edin:

Konya Sedasyon ile Diş Tedavisi

Gülüşünüz için çözümler

Konya Sedasyon

Konya Sedasyon ile Diş Tedavisi sıklık ile çocukların ve diş tedavisi korkusu olanların tercih ettikleri bir metottur. Bu metot, uyuşturma ya da genel anestezi ile karıştırılmaktadır. Ancak her iki yöntemden de farklıdır.

Konya Sedasyon ile Diş Tedavisi
Konya Sedasyon ile Diş Tedavisi

Sedasyon Nedir?

Sedasyon, hastaları rahatlatmak için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemde hastanın bilinci açıktır ancak hasta hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak rahatlamıştır. Bu yöntemin uygulanması ile birlikte, cerrahi müdahalelerin her biri çok daha rahat ve konforlu bir süreç içerisinde gerçekleştirilebilmektedir.

Dentova Group

Sedasyon ile Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sedasyon ile diş tedavisi, hastanın burnuna takılan bir maske aracılığı ile hastanın vücuduna azot protoksit gazının salınması yardımı ile yapılmaktadır. Azot protoksit gazı, aromatik bir gazdır ve vücut içerisine yayılımı oldukça hızlıdır. Yayılım hızı sayesinde hastanın çok kısa bir süre içerisinde tedaviye hazır bir hale gelmesini sağlar.

Özellikle çocuklara uygulanacak olan diş tedavilerinde sıklık ile kullanılan sedasyon yöntemi, her türlü cerrahi müdahale için kullanılabilmektedir. Bu yöntem oldukça etkilidir ve diş hekiminin hastaya rahat bir şekilde müdahale etmesini sağlamaktadır. Hasta, bilinci yerinde olmasına rağmen sedasyonun etkisinde olduğu için normal şartlarda yaşadığı diş tedavisi korkusunu yaşamamaktadır. Bu sayede ileri ki diş tedavilerine, psikolojik olarak çok daha hazır bir şekilde katılım sağlayabilmektedir.

Şimdi Arayın:

Konya Sedasyon
Dentova Group

Sedasyon ile Genel Anestezi Arasında Fark Var Mıdır?

Sedasyon ve genel anestezi arasındaki fark hem yöntem olarak hem de etki alanı olarak oldukça büyüktür.

Genel anestezi, hastaya damar yolu aracılığı ile enjekte edilen çeşitli ilaçlar aracılığı ile yapılmaktadır. Bu yöntemde hastanın bilinci kapanır ve hasta tek başına nefes alamaz. Solunum cihazına bağlanan hasta, operasyon süresi boyunca ne olup bittiğinin farkında değildir. Ancak sedasyon öyle değildir. Soluma yolu ile vücuda alınan bir gaz yardımı ile hastaya uygulanan sedasyon yönetimi esnasında, hastanın bilinci açıktır ve hasta tek başına solunum ihtiyacını karşılayabilmektedir.

Bize Ulaşın

6 farklı kliniğimiz sayesinde size en yakın olan kliniğimizle iletişime geçebilir ve kolayca randevu alabilirsiniz.

Sedasyon ile Diş Tedavisi Kaç Yaşından İtibaren Uygulanabilir?

Konya Sedasyon ile Diş Tedavisi, 2 yaşından itibaren tüm çocuklara uygulanabilmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, çocuklara verilecek olan azot protoksit gazının miktarının iyi ayarlanmasıdır.

Dentova Group
Dentova Diş Hekimleri

Ali Ayrancı

Diş Hekimi Ali Ayrancı günümüz modern diş hekimliğinde fonksiyon kadar estetiği ön planda tutan bir anlayışla mesleğini icra etmektedir.

Ahmet Dikici

Çalışmalrında daha çok estetik kozmetik diş hekimliği,gülüş tasarımı,estetik dolgular,zirkonyum kaplama ve implantoloji üzerin’de yoğunlaşmıştır.

Ali İhsan Erkan

Uzm. Dr. Dt. Ali İhsan Erkan, yıllardır kazandığı tecrübelerle bilimsel diş hekimliği ışığında diş sağlığı ve estetik problemlerinize çözüm buluyor.

Sema Koyuncu

Ortodontik tedavilerin uzun sürmesi hastaları tedaviden uzaklaştıran en önemli etken olmasından dolayı tedavi süresini kısaltan yöntemlere ilgi duymuştur.

Muhammed Kayhan

Muhammed Kayhan yıllar boyunca biriktirdiği tecrübesi ile, siz değerli diş sorunları olan hastaları sorunsuz bir şekilde tedavi etmektedir.

Feyza Erboyacı

Çocuk diş hekimliği, kanal tedavisi, protetik diş tedavileri, ağız ve diş cerrahileri, diş dolguları gibi bir çok alanda çalışmalarımı sürdürmekteyim.