Bizi Takip Edin:

Konya Çocuk Diş Hekimi & Tedavileri 2022

Gülüşünüz için çözümler

Konya Çocuk Diş Hekimi

Çocuklarda erken yaşlardan itibaren düzenli diş hekimi muayenesinin yapılması ve koruyucu uygulamalara başvurulması ilerleyen yaşlarda daha sağlıklı dişlere sahip olmanın yanı sıra gülüş estetiği açısından da önemlidir. Kliniğimizin uzman Konya çocuk diş hekimi ile pedodonti alanında çocukların ağız ve diş sağlığının korunmasına ilişkin tedavi veya koruyucu önlemler alabilirsiniz.

Çocukların diş hekimleri ile ilk kez tanışması çeşitli zorlu süreçleri beraberinde getirebilir. Hem ilerleyen yaşlarda diş tedavisi korkusunun ortaya çıkmaması hem de Konya çocuk diş hekimi tarafından gelişmiş tıbbi cihazlar eşliğinde yapılacak tedaviler ile çocuklarınızın hayat boyu ağız ve diş sorunlarından kurtulması mümkündür.

konya çocuk diş hekimi & tedavileri
konya çocuk diş hekimi & tedavileri

Pedodonti (Konya Çocuk Diş Hekimliği) Tedavileri Nelerdir?

Pedodonti, 0 – 13 yaş arasında çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlığının korunması veya olası çürük, travma ya da kalıtsal diş – diş eti sorunlarının tedavisinin yapılmasını sağlar. Çocuklarda görülen çoğu diş sorunu erken yaşlarda diş muayenelerinin ihmal edilmesi ve ağız ve diş sağlığı için hijyen veya bakım gibi temel unsurlara dikkat edilmemesi ile ortaya çıkar. Konya bebek diş doktoru pedodonti kliniğinde çocuklarınız için şu gibi temel tedavileri uygulamaktadır:
• Süt veya daimi dişlerdeki çürüklerin tedavisi.
• Diş çekimi.
• Fissür, flor gibi koruyucu tedavi uygulamaları.
• Bruksizim tedavisi.
• Ağız, diş ve çene travmalarına bağlı acil müdahaleler.
• Genel muayene ve teşhis vb.

Çocuklarda Koruyucu Diş Tedavisi Uygulamaları

Yetişkinlerde görülen diş ve diş eti sorunlarının büyük bölümü yetersiz bakım ve tedaviler nedeniyle ortaya çıkar. Erken yaşlarda yapılacak koruyucu uygulamalar ile düzenli ağız ve diş bakımı bu sorunları ciddi ölçüde azaltacaktır. Pedagog diş doktoru arayışlarında uzmanlığına güvenebileceğiniz hekimlerimiz çocuklarda koruyucu diş tedavileri ile birçok soruna karşı önlem almaktadır.
Diş hekimliğinde koruyucu uygulamalar sayesinde çocuklarda şu tip uygulamalar yapılarak fayda sağlanabilir:
• Fissür Örtücü: Dişlerdeki olukları (fissürler) kapatılarak çürümeye yatkın bölgenin korunması sağlanır. Jel formunda akışkan bir dolgu maddesi uygulanarak yapılır ve 6 ayda bir kontrol edilmesi gerekir.
• Flor Uygulaması: Dişlerde çürümeyi önler. Diş minesini kuvvetlendirerek çürümeye yatkın çocuk dişlerinde yüzeye flor uygulaması ile dişler direnç kazanır.
• Yer Tutucular: Süt dişi kayıpları sonrasında alttan gelen yeni dişin yerini korumak amaçlı apareyler kullanılarak uygulanır.

Dentova Group

Konya Pedodonti Çocuk Diş Hekimi

Diş hekimliği uygulamalarımızdan yararlanarak çocuklarınızın pedodonti alanında tüm tedavilerinin yapılmasını ve koruyucu uygulamalarla erken yaşlarda tanışmasını sağlayabilirsiniz. Konya özel diş hastanesi ve polikliniklerini tercih ederek alanında uzman hekimlerimizin çocuklarınız için tüm diş muayenesi ve tedavilerinden yararlanmasını sağlayabilirsiniz. 

Süt Dişlerinin Önemi Nedir?

Süt dişlerinin korunması ve yerini daimi dişlere sağlıklı bir şekilde bırakması ilerleyen yaşlarda yaşanacak birçok temel diş sorunun önüne geçecektir. Çocuklarda düzgün konuşma becerilerinin kazanılması, daimi dişler için yer tutucu görevi görerek çıkacağı doğru alanın belirlenmesi gibi daha birçok farklı öneminden bahsedilebilir. Çocuklarda koruyucu diş hekimliği ise süt dişleri ve daimi dişler dahil çocukların sağlıklı bir ağız ve diş yapısına kavuşmasında etkili olmaktadır.

Şimdi Arayın:

konya çocuk diş tedavileri
konya çocuk diş hekimi
Dentova Group

Konya Çocuk Diş Muayenesi ve Tedavisi

Diş muayenesi ve tedavilerinde Konya ağız ve diş sağlığı hekimleri çocuklarınız için en doğru koruyucu uygulamaları belirleyeceklerdir. Çocukların sağlıklı ve yetişkinlik döneminde de olası birçok diş ve diş eti sorunlarına karşı korunarak uzman bir hekime erken yaşlarda görünmesi son derece önemlidir. Pedodonti olarak tanımlanan bu hizmetler 0 – 13 yaşına kadar çocukların süt ve daimi dişlerinde meydana gelen her türlü diş ve diş eti sorunlarının tedavisi ve diş sağlığının korunması için hizmet vermektedir.  

Bize Ulaşın

6 farklı kliniğimiz sayesinde size en yakın olan kliniğimizle iletişime geçebilir ve kolayca randevu alabilirsiniz.

Konya Çocuk Diş Muayenesi Ücretleri

Yetişkinlerde ve çocuklarda diş hekimliği temelde benzer uygulamaları içerse de çeşitli farklara sahiptir. Çocuklarınızın gelecekte olası birçok ağız ve diş sağlığı sorunlarıyla karşılaşmaması için kliniğimizden uzman desteği alabilirsiniz. Konya özel diş hastanesi fiyatları ise uygulanacak tedavi yöntemlerine göre belirlenen resmi tarife üzerinden hesaplanır.

Çocuklarınızın koruyucu diş tedavileri uygulamaları dahil olmak üzere diş ve diş eti sorunlarının tamamına karşı uzman Konya çocuk diş hekimi tarafından yapılacak muayene sonrasında daha sağlıklı bir şekilde hayatına devam etmesini sağlayabilirsiniz. Bu nedenle erken yaşlardan itibaren diş hekimi kontrollerinin yapılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. 

Dentova Group
Dentova Diş Hekimleri

Ali Ayrancı

Diş Hekimi Ali Ayrancı günümüz modern diş hekimliğinde fonksiyon kadar estetiği ön planda tutan bir anlayışla mesleğini icra etmektedir.

Ahmet Dikici

Çalışmalrında daha çok estetik kozmetik diş hekimliği,gülüş tasarımı,estetik dolgular,zirkonyum kaplama ve implantoloji üzerin’de yoğunlaşmıştır.

Ali İhsan Erkan

Uzm. Dr. Dt. Ali İhsan Erkan, yıllardır kazandığı tecrübelerle bilimsel diş hekimliği ışığında diş sağlığı ve estetik problemlerinize çözüm buluyor.

Sema Koyuncu

Ortodontik tedavilerin uzun sürmesi hastaları tedaviden uzaklaştıran en önemli etken olmasından dolayı tedavi süresini kısaltan yöntemlere ilgi duymuştur.

Muhammed Kayhan

Muhammed Kayhan yıllar boyunca biriktirdiği tecrübesi ile, siz değerli diş sorunları olan hastaları sorunsuz bir şekilde tedavi etmektedir.

Feyza Erboyacı

Çocuk diş hekimliği, kanal tedavisi, protetik diş tedavileri, ağız ve diş cerrahileri, diş dolguları gibi bir çok alanda çalışmalarımı sürdürmekteyim.