Bizi Takip Edin:

Konya İmplant Tedavisi ve 2022 Fiyatları

Gülüşünüz için çözümler

Konya implant

Çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için uygulanan implantlar, yapay diş kökleri olarak da tanımlanabilir. Konya implant tedavisi ve fiyatları uygulama sırasında yapan diş eti olarak tercih edilecek implantın özelliklerine ve tedavilere göre farklılık göstermektedir. Bu tedavi yöntemi elde edilen faydalar neticesinde günümüzde çok sık başvurulan faydalı bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Diş kayıplarına karşın hem fonksiyonel hem de estetik açısından son derece önemli bir tedavi uygulamasıdır. Konya implant merkezi olarak da faaliyet gösteren kliniğimiz sayesinde en uygun fiyatlar ve kaliteli malzemeler ile yapılacak tedavilerle ağız ve diş sağlığınızın korunmasında yardımcı olmaya devam ediyoruz.

konya implant tedavisi
konya implant tedavisi

İmplat Tedavisi Nedir?

İmplant, eksik dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğinin içine yerleştirilen yapay diş kökü olarak tanımlanabilir. Genelde diş kökleri yerine yerleştirilen bu unsurlar titanyumdan yapılmış vidalardır. Bu vidaların üzerine yerleştirilen diş protezleri ise eksik dişin tamamlanması için en etkili yöntemler arasında yer alır. Diğer tedavi yöntemlerine nazaran komşu dişlere zarar vermemesiyle de hastaların güçlü diş köklerine implant yardımıyla kavuşması sağlanır. Doğal diş gibi tüm fonksiyonları karşılayarak hastaların diş implantı ile gündelik hayatına devam etmesi mümkündür. Ancak uygulamayı yapacak hekimin deneyimi ve kullanılacak implantların doğru seçimi tedaviden alınacak verimin daha yüksek olmasını sağlayacaktır.

Dentova Group

İmplant Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

İmplant tedavisi temelde diş kaybı yaşayan kişiler için uygulanır. Ancak estetik amaçlı uygulamalarına da rastlanmaktadır. Konya diş implant tedavisi kapsamında şu tip başlıca durumlarda hastalarımıza implant tedavisi uyguluyoruz:

  • Bir veya birden çok diş kayıplarında.
  • Çene kemiğinde yeterli dokunun olmaması.
  • Protezlerin desteklenmesi ve yerleştirilmesi vb.

Gülüş estetiği amacıyla da çok sık diş implantları ile protezlere başvurulmaktadır. Genelde diş kaybı yaşayanların eksik dişlerinin yerine uygulanacak bu tedavi yöntemi birçok durumda uygulanabilir. Uzman hekim kontrolleri sonrasında uygun implant tedavisi seçilerek uygulama yapılabilir.  

Şimdi Arayın:

konya implant
Dentova Group

İmplant Tedavisi Kimlere Yapılır?

Çene ve yüz gelişimlerini tamamlamış 18 yaşından büyük her yetişkin için implant tedavisi uygulanabilir. Ancak tedavi öncesinde hastaların tetkik ve muayenelerinin eksiksiz olarak yapılması gerekmektedir. Tedaviden önce çene yapısının implant için uygun olup olmadığını tespit edebilmek için röntgen çekilmesi gerekecektir. Kemik erimesi olanlar, şeker hastaları ve diğer birçok farklı hastalık için tedavi gören, ilaç kullanan ve genel sağlık durumu elverişli olmayan kişiler için bu tedaviler belirli kontroller sonrasında uygulanabilir. Konya’da implant yapan doktorlar hastaları için en doğru tedavi yöntemi ve sürecini belirlemektedir.

 

Konya İmplant Yapan Hastaneler

 

Eksik dişlerinizin en uygun implantlar ile yerine yenilerinin oluşturulması için uzmanlığımızdan faydalanabilirsiniz. Sadece eksik dişlerin olduğu bölgeye uygulanarak ağızda diğer dişlere herhangi bir işlem yapılmasını gerektirmeyen bu tedavi yöntemi, köprü ve diğer protezlere göre daha uzun ömürlü bir yöntem olacaktır. Ancak diğer tüm uygulamalarda olduğu gibi uygulamayı yapacak uzmanın yetkinliği ve deneyimleri son derece önemlidir. Konya’da implant yapan hastaneler arasından doğru tercihi kliniğimizden yana kullanarak implant tedavileri başta olmak üzere birçok ağız ve diş sağlığı konusunda tedavi hizmeti alabilirsiniz.

Titanyum vidalar şeklinde üretilen implantlar genel olarak sağlam bir kök üzerine protezin yerleştirilmesini sağlar. Bu sayede diş kökünü taklit eden implant, büyük bir uzmanlık ile çeneye yerleştirilmesi gerekir. Tedavi sonrasında gerçek dişler ile birebir fonksiyonla kullanılır ve gülüş estetiği de elde edilir.

 

Konya İmplant Tedavisi Tavsiyeleri

İmplant tedavilerinde hizmet alacağınız kliniği ve doktoru seçerken birçok unsura dikkat etmeniz tavsiye edilir. Konya implant tavsiye ve yorumlarıyla öne çıkan kliniğimiz size hastanemizi tercih ederken fikir verecektir. Ağız ve diş sağlığınıza ilişkin birçok konuda uzman desteği alarak hastanemizin tüm gelişmiş imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Bize Ulaşın

6 farklı kliniğimiz sayesinde size en yakın olan kliniğimizle iletişime geçebilir ve kolayca randevu alabilirsiniz.

Konya’da Diş İmplant Fiyatları Ne Kadar?

İmplant fiyatları implant türüne göre değişmektedir. Günümüzde birçok farklı implant çeşidi bulunur. Üretim malzemesi ve kullanım alanlarında göre de sınıflandırılabilir.

  • Subperiostal İmplantlar
  • İntramukozal İnsertler
  • Endodontik Stabilizatörler
  • Transmandibular İmplantlar
  • Endostal İmplantlar vb.

Üretim malzemesi ve uygulama metotlarına göre değişen birçok unsur Konya implant fiyatları üzerinde belirleyici olmaktadır. Tercih edilecek implantın malzeme kalitesi elde edilecek faydanın da artmasını sağlayacaktır.

Dentova Group
Dentova Diş Hekimleri

Ali Ayrancı

Diş Hekimi Ali Ayrancı günümüz modern diş hekimliğinde fonksiyon kadar estetiği ön planda tutan bir anlayışla mesleğini icra etmektedir.

Ahmet Dikici

Çalışmalrında daha çok estetik kozmetik diş hekimliği,gülüş tasarımı,estetik dolgular,zirkonyum kaplama ve implantoloji üzerin’de yoğunlaşmıştır.

Ali İhsan Erkan

Uzm. Dr. Dt. Ali İhsan Erkan, yıllardır kazandığı tecrübelerle bilimsel diş hekimliği ışığında diş sağlığı ve estetik problemlerinize çözüm buluyor.

Sema Koyuncu

Ortodontik tedavilerin uzun sürmesi hastaları tedaviden uzaklaştıran en önemli etken olmasından dolayı tedavi süresini kısaltan yöntemlere ilgi duymuştur.

Muhammed Kayhan

Muhammed Kayhan yıllar boyunca biriktirdiği tecrübesi ile, siz değerli diş sorunları olan hastaları sorunsuz bir şekilde tedavi etmektedir.

Feyza Erboyacı

Çocuk diş hekimliği, kanal tedavisi, protetik diş tedavileri, ağız ve diş cerrahileri, diş dolguları gibi bir çok alanda çalışmalarımı sürdürmekteyim.