Bizi Takip Edin:

Konya Plastik Periodontal Tedavi

Gülüşünüz için çözümler

Plastik Periodontal Tedavi Nedir?

Dişleri çevreleyen dişeti ve alveol mukoza tabakasındaki deformasyonları düzeltmek amacıyla uygulanan tedavi yöntemleri arasında Konya plastik periodontal tedavi gelir. Bu uygulamalar, genellikle hastada çeşitli sebeplere bağlı olarak dişetinin yetersiz olmasıyla ortaya çıkar. Bu uygulamalar yetersiz olan keratinize dişetini artırarak oral mukozada dirençli bir yapı oluşturulmasını sağlar. Diş hekimliğinde en sık görülen periodontal tedavi uygulamalarından biri olarak son yıllarda da popülerlik kazanmıştır.

Konya Plastik Periodontal Tedavi
Konya Plastik Periodontal Tedavi

Dentova Group

Plastik Periodontal Tedavi Hakkında Bilgiler

Kişinin diş etine deformasyon ve yapı bozukluklarını düzeltmek amacıyla uygulanan cerrahi işlemler plastik periodontal tedavi olarak tanımlanır. Bu tedavi sayesinde diş etinin yetersiz kaldığı durumlarda keratinize diş eti artırılır, böylelikle hastanın oral hijyen uygulamaları kolaylaştırılır. Aynı zamanda frenilum ve kas ataşmanları ortadan kaldırılmış olacağı için hastada dişetil çekilmesi gibi sorunlar engellenmiş olur. Günümüzde plastik periodontal tedavi fiyatları, diş hekimlerinin tecrübelerine ve kullandığı materyallere göre değişiklik gösterebilir.

Şimdi Arayın:

Konya Plastik Periodontal Tedavi
Dentova Group

Plastik Periodontal Tedavi Nasıl Yapılır?

Dişeti çekilmesi özellikle bazı hastalarda ilerleyen yaş ile birlikte sık görülen dişeti sorunlarından biridir. Dişi bir yaka gibi saran yumuşak doku, çeşitli sebeplerden dolayı kök yüzeyinin açığa çıkmasıyla diş eti çekilmesi meydana gelir. Bunun tedavisinde hastanın kendi bağ dokusunun alınıp nakledilmesi en yaygın yöntemdir. Bu yöntem uzman hekimler tarafından plastik periodontal tedavi uygulamasıyla yapılır. Bu uygulama hakkında detaylı bilgileri Konya plastik periodontal tedavi sayfasından bulabilirsiniz.

Bize Ulaşın

6 farklı kliniğimiz sayesinde size en yakın olan kliniğimizle iletişime geçebilir ve kolayca randevu alabilirsiniz.

Dentova Group
Dentova Diş Hekimleri

Ali Ayrancı

Diş Hekimi Ali Ayrancı günümüz modern diş hekimliğinde fonksiyon kadar estetiği ön planda tutan bir anlayışla mesleğini icra etmektedir.

Ahmet Dikici

Çalışmalrında daha çok estetik kozmetik diş hekimliği,gülüş tasarımı,estetik dolgular,zirkonyum kaplama ve implantoloji üzerin’de yoğunlaşmıştır.

Ali İhsan Erkan

Uzm. Dr. Dt. Ali İhsan Erkan, yıllardır kazandığı tecrübelerle bilimsel diş hekimliği ışığında diş sağlığı ve estetik problemlerinize çözüm buluyor.

Sema Koyuncu

Ortodontik tedavilerin uzun sürmesi hastaları tedaviden uzaklaştıran en önemli etken olmasından dolayı tedavi süresini kısaltan yöntemlere ilgi duymuştur.

Muhammed Kayhan

Muhammed Kayhan yıllar boyunca biriktirdiği tecrübesi ile, siz değerli diş sorunları olan hastaları sorunsuz bir şekilde tedavi etmektedir.

Feyza Erboyacı

Çocuk diş hekimliği, kanal tedavisi, protetik diş tedavileri, ağız ve diş cerrahileri, diş dolguları gibi bir çok alanda çalışmalarımı sürdürmekteyim.