Bizi Takip Edin:

Konya Ortodonti Tedavileri ve 2022 Fiyatları

Gülüşünüz için çözümler

Konya Ortodonti Tedavileri

Konya Ortodonti Tedavileri, çeşitli sebeplerden ötürü diş yapısında ve diş sıralamasında sıkıntı yaşayan hastaların tedavi edilmesinde kullanılan yöntemleri içeren bir süreçten oluşmaktadır. Bu tip diş problemlerinin tedavi edilmesi amacı ile başvurulması gereken diş hekimleri, ortodonti uzmanlarıdır.

Konya Ortodonti Tedavileri
Konya Ortodonti Tedavileri

Ortodonti Ne Anlama Gelir?

Ortodonti, herhangi bir sebepten ötürü diş sıralamasında, diş boyutlarında ya da diş yapısında yaşanan birtakım sıkıntıların tedavi edilmesi amacı ile kullanılan bir metottur.

Dentova Group

Diş Çapraşıklığına Sebep Olan Faktörler Nelerdir?

Diş çapraşıklığı, birçok nedenden ötürü ortaya çıkabilmektedir. Çapraşıklık problemlerinin ortaya çıkması durumunda uygulanacak olan çapraşık diş tedavisi yöntemleri, problemin ortaya çıkmasına neden olan faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Bu neden ile Konya ortodonti tedavileri uygulaması aşamasına geçmeden önce, ortodontik sorunların ortaya çıkmasına etki eden faktörlerin doğru tespit edilmesi oldukça önemlidir.

Diş çapraşıklığı ya da diş çarpıklığı problemine sebep olan faktörler kısaca şu şekilde özetlenebilir:

  • Genetik Faktörler: Anne ve babadan gelen hasarlı genler, çocuklara aktarılabilir. Bu durumlarda alt çenenin önde olması gibi ortodonti sorunları ortaya çıkmaktadır.
  • Alışkanlıklar: Tırnak yeme, parmak emme, biberon kullanımı ya da emzik kullanımı gibi fiziksel alışkanlıklar diş çarpıklıklarına ve çene bozukluklarına sebep olabilmektedir.
  • Solunum Sıkıntıları: Solunumun, uzun süre boyunca ağız yolu ile yapılmak zorunda kalması, çene gelişimini olumsuz etkilemektedir. Bu durumlarda çene sıkıntıları ortaya çıkabilmektedir.
  • Diş Problemleri: Diş çürükleri, diş eksiklikleri gibi diş problemleri diş çapraşıklığına ve çene problemlerine sebep olabilmektedir.
  • Gelişim Süreci: Çocukların gelişimleri esnasında çarpık diş problemleri ortaya çıkabilmektedir.
  • Beslenme: Uzun süre boyunca düzensiz ve yetersiz beslenen kişilerde, diş çarpıklıkları ya da çene bozuklukları ortaya çıkabilmektedir.

Şimdi Arayın:

Konya Ortodonti Tedavileri ve Fiyatları
Dentova Group

Konya Ortodonti Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ortodonti tedavisi, ortodontik sorunların ortaya çıkmasına sebep olan faktörlere ve hastanın ağız yapısına göre değişiklik göstermektedir. Diş çapraşıklığına neden olan faktörler belirlendikten sonra ortodonti tedavisine başlanmaktadır. Bu tedavi, bazı zamanlarda dişlerin sıkışmasına neden olan dişlerin çekilmesi ile başlayabilir.

Ortodonti tedavisinde diş telleri kullanılmaktadır. Diş hekiminin gerekli gördüğü diş teli tedavisi, dişlere entegre edildikten sonra tedavi süreci başlamış olur.

Ortodonti Tedavisinde Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Ortodonti malzemeleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Vidalı araçlar
  • Sabit araçlar
  • Hareketli araçlar
  • Şeffaf plaklar

Ortodonti Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Ortodonti tedavisi süresi, hastada tespit edilen ortodonti sürelerine göre değişiklik göstermektedir. Ancak tedavi genel olarak 1,5 ile 2 yıl arasında sürmektedir.

Ortodonti Randevuları Ne Sıklıktadır?

Ortodonti randevuları, tedavi sürecinin ilk başlarında bir miktar sıktır. Ancak braketlerin takılmasından sonra hasta, ortalama olarak 4 haftada bir randevu alır ve muayeneler ortalama olarak 15 dakika ile yarım saat arasında değişiklik gösterir.

Bize Ulaşın

6 farklı kliniğimiz sayesinde size en yakın olan kliniğimizle iletişime geçebilir ve kolayca randevu alabilirsiniz.

Konya Ortodonti Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Konya Ortodonti Tedavileri, hastadan hastaya göre farklı şekilde seyretmektedir. Bu neden ile ortodonti tedavisi fiyatları da her hasta için özel olarak belirlenmektedir. Detaylı bilgi almak için şimdi iletişime geçin.

Dentova Group
Dentova Diş Hekimleri

Ali Ayrancı

Diş Hekimi Ali Ayrancı günümüz modern diş hekimliğinde fonksiyon kadar estetiği ön planda tutan bir anlayışla mesleğini icra etmektedir.

Ahmet Dikici

Çalışmalrında daha çok estetik kozmetik diş hekimliği,gülüş tasarımı,estetik dolgular,zirkonyum kaplama ve implantoloji üzerin’de yoğunlaşmıştır.

Ali İhsan Erkan

Uzm. Dr. Dt. Ali İhsan Erkan, yıllardır kazandığı tecrübelerle bilimsel diş hekimliği ışığında diş sağlığı ve estetik problemlerinize çözüm buluyor.

Sema Koyuncu

Ortodontik tedavilerin uzun sürmesi hastaları tedaviden uzaklaştıran en önemli etken olmasından dolayı tedavi süresini kısaltan yöntemlere ilgi duymuştur.

Muhammed Kayhan

Muhammed Kayhan yıllar boyunca biriktirdiği tecrübesi ile, siz değerli diş sorunları olan hastaları sorunsuz bir şekilde tedavi etmektedir.

Feyza Erboyacı

Çocuk diş hekimliği, kanal tedavisi, protetik diş tedavileri, ağız ve diş cerrahileri, diş dolguları gibi bir çok alanda çalışmalarımı sürdürmekteyim.